Mamy mogą tu wspólnie spędzić czas ze swoimi pociechami, dbając o ich rozwój dzięki zajęciom multisensorycznym. Na nieco starszych (w wieku do 2,5 roku) czeka Chatka Dwulatka, w ramach której odbywają się zajęcia edukacyjno-rozwojowe. Program Chatki Dwulatka pomaga wskazać te obszary, w których dziecko przejawia naturalne talenty i zainteresowania. Te zaś mogą być następnie rozwijane podczas zajęć dla starszych dzieci. Są to Baletowe Przedszkole, Muzyka dla Smyka, zajęcia z robotyki oraz nauka gry w szachy.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają do dyspozycji zajęcia taneczne i muzyczne: balet, taniec współczesny, street dance oraz naukę śpiewu i gry na wielu instrumentach. Pasję do sceny można rozwijać podczas zajęć teatralno-aktorskich, umysły ścisłe skorzystają z zajęć z robotyki, warsztatów matematyczno-logicznych czy szachów. Klub oferuje także zajęcia z rysunku i naukę języków obcych. Uzdolnione manualnie dzieci mogą zapisać się na zajęcia plastyczne oraz zapisać się do „Dekoratorni” - klubu rękodzieła i ceramiki.

Dla rodzin

Do udziału w aktywnościach organizowanych w Klubie Soboniowice serdecznie zapraszamy również rodziny, które mogą skorzystać z wielu elementów naszej oferty na preferencyjnych warunkach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Klub Soboniowice posiada bogatą ofertę kursów językowych. Dorośli mają do wyboru zajęcia grupowe nauki języka angielskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego. Wśród zajęć rekreacyjnych  dostępne są gimnastyka kręgosłupa oraz zumba.

Koniecznie należy wspomnieć, że działający tutaj klub rękodzieła i ceramiki „Dekoratornia” ma charakter rodzinny. Podczas cotygodniowych zajęć w Klubie spotykają się aż trzy pokolenia miłośników autorskiej, własnoręcznie wykonanej biżuterii i innych ozdób. W „Dekoratorni” metryka nie ma znaczenia - liczy się pasja!

W soboniowickiej filii CKP działa też Klub Seniora, którego program skierowany jest do osób powyżej 60. roku życia. W ofercie znajdują się zajęcia cykliczne, jak trening pamięci, gimnastyka dla seniora i warsztaty artystyczne. Działa też Dyskusyjny Klub Seniora.

Seniorów zainteresowanych zajęciami zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach w ramach Klubu Seniora, a także bezpłatny lub rabatowy wstęp na wybrane wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Klub Soboniowice - balet
Klub Soboniowice - balet
Klub Soboniowice - nauka gry na perkusji
Klub Soboniowice - nauka gry na pianinie
Klub Soboniowice - robotyka
Klub Soboniowice

Klub Soboniowice 2019

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.